PORADNIK
Jak usunąć plamę z kawy z tapicerki/dywanu.

 

Kawa to napój, który pijemy bardzo często w domowym zaciszu. Niestety, chwila nieuwagi może spowodować jego rozlanie i poplamienie nim dywanu lub tapicerki. Istnieje jednak szereg sposobów na to by szybko i skutecznie wywabić takie plamy z kawy. Postępując zgodnie z poradami odplamianie kawy z dywanu nie powinno przysporzyć większych kłopotów.

Rodzaj dywanu, a sposób na jego odplamienie

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać w przypadku poplamienia dywanu kawą, jest przyłożenie do dywanu suchej lub zwilżonej delikatnie wodą chusteczki lub wacika, by wchłonęły one możliwie w jak największą ilości rozlanej kawy. Nie należy pocierać gryz można plamę rozmazać.  Kolejne kroki są z kolei uzależnione od tego, z jakiego materiału jest wyprodukowano dywan.

1. W przypadku dywanu z tkanin sztucznych, po osuszeniu poplamionego miejsca należy posypać je solą by po kilku minutach wyszorować plamę szmatką za pomocą ciepłej wody z dodatkiem płynu bądź proszku do prania lub też za pomocą samej wody mineralnej.

2. Z kolei w przypadku dywanów wełnianych, po osuszeniu plamy dobre efekty daje czyszczenie ich szmatką nasączoną w mieszance 1:1 spirytusu (najlepiej denaturowanego) z octem.

 

Skorzystaj z porady
lub zamów usługę u nas
Tel 667-50-40-41

Dodaj komentarz