Przydatne informacje o naszych usługach

Pytania i Odpowiedzi
You are here:

Pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Czy przyjeżdżamy po dywan?

Tak. Odbieramy dywany z domu od klienta. Wystarczy zadzwonić.

Ile czasu trwa wykonanie usługi prania?

Czas prania w pralni to około 7 dni.

Czasy trwania usług u klienta:
Czasu usługi prania dywanu uzależniony jest od stopnia zabrudzenia dywanu oraz rodzaju i długości włosa.
Czas pranie mebli tapicerowanych także uzależniony jest od stopnia zabrudzenia, materiału a także kształtu i wielkości mebla.

Orientacyjne czasy prania:

Pranie Dywanu 6-10m2 – około 1h
Pranie Kanapy               – około 1h
Pranie narożnika            – około 1,5h
Pranie 6 krzeseł             – OKOŁO 1h

Jaki jest czas oczekiwania na usługę?

Czas oczekiwania na usługę jest uzależniony od okresu w jakim państwo dzwonią.

1-3 dni             – standardowy czas oczekiwania na zlecenie

3-7 dni             – w okresie większego obciążenia czas oczekiwania wydłuża się

0 dni                – (w tym samym dniu) zwykle w dniu odebrania telefonu mamy już ustalony grafik na cały dzień jednak zdarza się, że ktoś w ostatniej chwili odwołał usługę prania dywanu lub tapicerki i pojawia się szybki termin.

Ekspres            – w nagłych wypadkach wyjeżdżamy do zlecenia do 30 minut od odebrania telefonu. Usługa ekspresowa jest płatna + 100%. W momencie gdy inna osoba zamówiła już w tym dniu usługę expresową nie mammy możliwości zrealizowania kolejnej.

Czy gwarantujemy dopranie dywanu lub tapicerki w 100%?

W zdecydowanej większość dywan czy mebel dopierany jest idealnie.
Jednak pomimo szerokiej wiedzy na temat prania dywanów i tapicerek, dobrych środków oraz silnych maszyn czyszczących, nie zawsze jesteśmy w stanie usunąć każdą plamę.
Niestety 2% plam są to plamy nieusuwalne. Wszystko zależy od tego na jakim materiale plama została zrobiona, jak dawno i co spowodowało plamę. Często klienci nie są wstanie udzielić informacji z czego jest plama co też nie ułatwia jej usuwania.

Samodzielna próba – W żadnym razie nie gwarantujemy usunięcia plamy jeżeli klient już samodzielnie próbował ja usunąć. Bowiem każdorazowa nieudana próba usunięcia plamy utrwala ją.

Przypadki beznadziejne:
– jest pewien rodzaj tkaniny obiciowej użytkowanej przede wszystkim przez IKEA, z która po zabrudzeniu w ogóle nie daje się doczyścić.
– niektóre bawełniane obicia pokrywające sypialne części mebli (często rozkładane) po zaplamieniu udają się doczyścić tylko w nieznacznym stopniu. Powierzchnia pozostaje po praniu świeża lecz wizualnie niedoprana.
– wełna (szczególnie jasna), która została mocno zabrudzona i zaplamiona nie daje niestety szans na idealne dopranie nawet przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii.

Pomimo ograniczeń, które narzucone są przez charakter materiałów i zabrudzeń wyprane powierzchnie zawsze są świeże i higieniczne.

W jaki sposób mam przygotować się do usługi?

W gruncie rzeczy wszystko zazwyczaj robimy sami. Jednak, jeżeli zależy Państwu na szybkim i sprawnym przebiegu usługi można:
– Przygotować gniazdka z prądem. Jeżeli są zasłonięte – odsłonić, jeżeli są zajęte – odłączyć zbędne urządzenia.
– Oczyścić przestrzeń przy pranym dywanie z niepotrzebnych przedmiotów (torby z rzeczami, krzesła, stoliki, suszarki z bielizną)
– Oczyścić przestrzeń dookoła pranego mebla, np. kanapę będziemy odsuwać od ściany, będzie to niemożliwe jeżeli będzie zastawiona zbędnymi w tym momencie rzeczami.
– Zwinąć dywan spod pranego mebla.
– Przygotować szmaty na podłogę, szczególnie przy praniu tapicerki. Duże chłonne materiały (np. ręczniki do prania, stare prześcieradła lub inne) po praniu będą znowu zdatne do użytku.

Jaki jest czas schnięcia dywanu/tapicerki po wykonanej usludze?

Czas schnięcia jest bardzo zróżnicowany, wpływa na niego rodzaj pranego materiału, stopień jego zabrudzenia a także warunki atmosferyczne i przyzwyczajenia klienta (temperatura w mieszkaniu i częstotliwość wietrzenia).

12 – 24 h     – standardowy czas schnięcia
4 h                 – przy niewielkim zabrudzeniu, sprzyjających warunkach atmosferycznych
powyżej 24h – przy dużym zabrudzeniu i niesprzyjających warunkach atmosferycznych

Przyśpieszyć czas schnięcia można utrzymując wysoką temperaturę powietrza w mieszkaniu np. rozkręcając ogrzewanie, ostawiając farelkę. Pamiętać także należy o częstym wietrzeniu.

Czy powstałą plamę powinienem najpierw sam zaprać?

Plamę najlepiej wytamponować i zetrzeć wilgotną ściereczką ruchami do środka. Najlepiej czyścić na bieżąco zanim plama wyschnie dlatego jeżeli masz pewność, że poradzisz sobie z plamą na dywanie samodzielnie to działaj. Jeżeli nie wiesz czy dasz radę, szybko wezwij profesjonalną firmę, gdyż każde nieudane pranie utrwala częściowo lub całkowicie plamę.
Nasza firma tak jak inne nie gwarantuje usunięcia plamy które były już zapierane środkami chemicznymi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Jeżeli nie znaleźli Państwo odpowiedzi na wasze pytanie, zapraszamy do zadania pytania za pośrednictwem poniższego formularza kontaktowego.

 

Wyślij pytanie