Przyjedziemy do ciebie lub ty przyjedź do nas.

Pranie Tapicerki Samochodowej Szczecin
You are here:

Pranie tapicerki samochodowej to przede wszystkim usługa prania siedzeń i kanap w samochodzie. Pierzemy także tapicerowane elementy znajdujące się na drzwiach czy słupkach samochodu (tzw. “boczki”) istnieje również możliwość wyprania podsufitki samochodu.

ekstrakcyjne pranie dywanów Szczecin

Poglądowy obrazek jak wygląda pranie tapicerki metodą ekstrakcji.

Usługa ta jest identyczna z praniem tapicerek meblowych i polega na czyszczeniu powierzchni siedzeń za pomocą odkurzacza ekstrakcyjnego.  Odkurzacz ekstrakcyjny jest urządzeniem które natryskuje na tapicerkę roztwór detergentu rozpuszczający brud a następnie zasysa rozpuszczony brud wraz z wodą. Odkurzacz wciąż pierze czystą wodą z detergentem, zaś brudną zasysa do osobnego pojemnika. Do prania tapicerki samochodowej używamy specjalnej małej ssawki, dzięki jej pomniejszonym w stosunku do ssawki dywanowej rozmiarom osiągamy większą moc natryskową oraz wielokrotnie większą siłę odsysania brudnej wody z tapicerki. Dzięki temu tapicerka po takiej operacji szybko schnie. Zazwyczaj przed praniem stosujemy także wstępne rozpuszczanie brudu za pomocą tzw. pre-spray. W wypadku gdy po praniu zasadniczym pozostają plamy stosujemy dopieranie i odplamianie.

ZDJĘCIA NASZYCH REALIZACJI PRZED I PO PRANIU TAPICERKI

Etapy pracy podczas prania tapicerki samochodowej:

1. Odkurzanie
Dokładnie odkurzona zostaje cała tapicerka samochodu (fotele i kanapa samochodu)

2. Wstępne rozpuszczanie brudu.
– Naniesienie środka rozpuszczającego brud (tzw. Pre-spray)
– Wcieranie Pre-spray szczotką

3. Właściwe pranie ekstrakcyjne. (wypłukiwanie brudu)

4. Doczyszczanie większych zabrudzeń i ewentualne odplamianie

5. Dodatkowe płukanie czystą wodą
(usługa niestandardowa tylko na życzenie klienta, dodatkowo płatna)

Jeżeli klient wybiera usługę szerszą niż tylko pranie siedzeń następują kolejne etapy prania

6. Pranie bocznych elementów tapicerowanych “boczków”

7. Ręczne pranie podsufitki samochodu
Ręczne pranie jest wymagane ze względu na delikatność materiału z jakiego wykonane są podsufitki a także możliwość w niektórych modelach samochodów odklejenia się podsufitki pod wpływem zbyt dużej ilości wody.

 

DOJAZD

Dojeżdżamy do klienta i pierzemy na miejscu. Podejmiemy się prania u Państwa niezależnie od warunków. Jedyne czego potrzebujemy to możliwość podłączenia do prądu (mamy własny przedłużacz 20-60m), oraz dostęp do wody (tyle, żeby wlać do wiaderka) W ostateczności wodę możemy dowieźć na miejsce prania tapicerki. Dobrze także aby miejsce postoju samochodu umożliwiało bezpieczne otwarcie drzwi na pełną szerokość. Praliśmy tapicerkę w różnych miejscach: w garażach podziemnych (mamy własne dodatkowe oświetlenie), na podjazdach, na postojach w miejscach państwa pracy, pod domkami jednorodzinnymi, przy wieżowcu na osiedlowym parkingu, a nawet pod akademikiem.