Dezynfekcja, usuwanie zapachów, usuwanie alergenów

Ozonowanie Szczecin – pomieszczenia, samochody.

You are here:

Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie jest stosunkowo nową i całkowicie bezpieczną metodą dezynfekcji pomieszczeń (i nie tylko) za pomocą ozonu. Na rynku polskim ta usługa działa od kilku lat jednak nadal jest przez klientów mało znana. O ile w zastosowaniach profesjonalnych jest powszechne to osoby prywatne nie zawsze zdają sobie sprawę z potencjału ozonowania.

MAMY MOCNE OZONATORY!

Dysponujemy aż ośmioma generatorami ozonu o łącznej wydajności 65g ozonu na godzinę

Jednorazowo możemy ozonować pomieszczenia o powierzchni do 1300m2 i kubaturze około 3250 m3

Daje to nam możliwość ozonowania jednocześnie 7 oddalonych od siebie pomieszczeń lub jednego pomieszczenia o bardzo dużej powierzchni. Dzięki tak dużej mocy w szybkim czasie osiągamy odpowiednie stężenie ozonu oszczędzając Państwa czas i pieniądze.

NASZE OZONATORY:
4x7g/h – pięć ozonatorów każdy wytwarzający 7g ozonu na godzinę
2x10g/h – trzy ozonatory każdy wytwarzający 10g ozonu na godzinę
1x17g/h – trzy ozonatory każdy wytwarzający 17g ozonu na godzinę

 

Po co ozonować?

 • usuwanie alergenów
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów
 • odkażanie, dezynfekcja pomieszczeń
 • odkażanie przedmiotów wrażliwych na wodę i nie tylko (ubrania, obuwie, księgozbiory itp.)
 • usuwanie grzybów w tym odgrzybianie pomieszczeń

Co można ozonować? Oferujemy:

 • – ozonowanie mieszkań
 • – ozonowanie biur
 • – ozonowanie samochodów
 • – ozonowanie pomieszczeń przemysłowych
 • – ozonowanie ubrań i butów
 • – ozonowanie mebli

.

SZCZEGÓŁY:

Ozon jest najsilniejszym znanym nam utleniaczem. Dzięki niemu można usuwać nawet szkodliwe działanie kurzu i roztoczy, co oznacza, że regularne ozonowanie pomieszczeń poprawia stan zdrowia alergików i osób o obniżonej odporności.

Przeciw bakteriom, grzybom i wirusom

Ozon jest gazem, który skutecznie niszczy wszelkie bakterie, grzyby i wirusy. Może być on więc stosowany w większości zabiegów dezynfekcji. Dzięki ozonowaniu można zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób, np. grypy. Metoda ta jest więc powszechnie wykorzystywana do dezynfekcji szkół, biur oraz placówek służby zdrowia. Badania wykazały, że rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie zachorowalności wśród osób odwiedzających te pomieszczenia o ponad 30 procent.

Dezodoryzacja

Ozonowanie stosuje się również z zabiegach dezodoryzacji, gdyż gaz ten zmienia właściwości związków organicznych o przykrych zapachach. W ten sposób nie maskuje on źródła odoru, ale je trwale usuwa – nie działa więc jak dostępne w sklepach odświeżacze powietrza. Wykorzystując metodę ozonowania, z łatwością usuwa się drażniący zapach po malowaniu bądź lakierowaniu lub charakterystyczny zapach nowych mebli. Ozon ceniony jest też w hotelarstwie oraz w gastronomii, gdyż dzięki niemu można pozbyć się nieprzyjemnych aromatów z pokojów hotelowych (np. zapachu papierosów) czy też zapachów powstających w trakcie przygotowywania posiłków (np. woni oleju). Ozon jest w stanie zlikwidować także zapach stęchlizny z długo nieużywanych domków campingowych czy samochodów. Ozonowaniu poddaje się również autobusy, tramwaje i inne środki komunikacji miejskiej.

Vademecum na trudne do usunięcia zapachy

Bardzo trudne jest usunięcie zapachu, który powstaje podczas procesu rozkładu ciała zmarłej osoby. Tak zwane jady trupie można zlikwidować praktycznie tylko ozonem. Ozon gwarantuje również skuteczność w walce z zapachem spalenizny, który powstaje podczas pożaru.

Uzdatnianie wody

Metoda ozonowania jest wykorzystywana do uzdatniania wody do picia od ponad 100 lat. Stosuje się ją powszechnie w Europie oraz Ameryce Północnej. Użycie ozonu zmniejsza ryzyko dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego, które może powstać w przypadku niewłaściwego użycia chloru do uzdatniania wody. Ozon może również być wykorzystywany do niszczenia pleśni rozwijających się w wilgotnych pomieszczeniach (np. po powodzi).

Odgrzybianie starych budynków i ochrona żywności

Ozonowanie jest stosowane również w starych i zaniedbanych budynkach, które wymagają odgrzybienia. Może być ono użyte w pomieszczeniach nie posiadających wentylacji i o wysokiej wilgotności. Ponadto ozon znajduje zastosowanie w zakładach przetwórstwa żywności, w których wykorzystuje się go jak preparat biobójczy.

Więcej informacji o ozonie znajdą Państwo na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Ozon