Na to pytanie nie odpowiem wprost gdyż nie chcę być pozwany przez producenta tego produktu, jednak przedstawię pewien przykład, na podstawie którego sami Państwo ocenią czy warto prać tapicerkę tym środkiem samodzielnie.
Na stronie Internetowej producenta znalazłem duży napis, “do prania mocno zabrudzonych dywanów i tapicerek”. Cena ok 10 zł kusi ale czy na pewno warto?
Kilka dni temu zostałem wezwany do prania narożnika przez pewną panią, która podjęła wyzwanie i próbowała samodzielnie wyprać mocno zabrudzoną tapicerkę, poniższe zdjęcia przedstawiają efekty jej prac.

« z 2 »

Jak można podejrzewać tapicerka przed wykonanym praniem była w lepszym stanie niż po praniu. Środek czystości którym klientka prała tapicerkę rozpuścił brud i chwilowo kanapa wyglądała dobrze, podczas schnięcia natomiast powstały okropne plamy i zacieki.
Spowodowane jest to tym, że nie dysponując odpowiednim sprzętem do wypłukania pranej tapicerki, większość brudu zostaje jedynie chwilowo zakamuflowana (wtarta w głąb). Natomiast podczas schnięcia cały brud wychodzi na wierzch wraz z parująca wodą.
Dosyć wymądrzania się. Oczywiście ostro wziąłem się do pracy i ponownie wyprałem narożnik za pomocą odkurzacza ekstrakcyjnego Numatic CT 470-2 i profesjonalnych środków piorących. Efekty profesjonalnego prania widać poniżej.

Przekonaj się sam Jak działa GUNAR.

tel 667-50-40-41

Dodaj komentarz