Czyszczenie dywanów na sucho

pranie dywanów bez wody
You are here:

Pranie dywanów na sucho dedykowane jest dla klientów, którzy mają przykre doświadczenia z praniem dywanów wodą i obawiają się jego przemoczenia i zniszczenia. Pranie dywanów na sucho jest metodą nie wymagającą użycia wody i detergentów oparta na wcieraniu specjalnego proszku, który usuwa brud. Proszek ten wystarczy po czyszczeniu odkurzyć i dywan nadaje się do natychmiastowego użytku. Dywan nie wymaga schnięcia. Technika jest nieco droższa od standardowego prania dywanu lecz idealnie nadaje się do powierzchni dywanowych lub wykładzin, które z różnych względów nie mogą być moczone. Daje również komfort możliwości natychmiastowego użytkowania wyczyszczonej powierzchni.

TECHNIKA PRANIA DYWANU METODĄ SUCHĄ:

Trzepanie dywanu (opcja)

1. Rozsypanie specjalnego proszku na powierzchnię dywanu lub wykładziny
2. Wtarcie w dywan proszku elektryczną szczotką (podczas tej operacji brud przykleja się do proszku)
3. Dokładne odkurzenie proszku wraz z przyklejonym do niego brudem.
4. Czysty dywan gotowy do użytku!
5. Ewentualna impregnacja dywanu (opcja)

Kiedy warto wybrać pranie dywanów na sucho?

1. Niektóre dywany np. dywany wiskozowe, które wykonane są w gruncie rzeczy z tego samego materiału co papier czyli z celulozy nie mogą być prane cieczami gdyż ulegają nieodwracalnemu zniszczeniu. Jedyna możliwość w tym wypadku to pranie dywanu na sucho!

2. Często wykładziny w domach i biurach są wykrojone dokładnie do wymiarów pomieszczenia i wklejone na stałe. Jeżeli pomieszczenie takie ma niewystarczające warunki wentylacyjne istnieje ryzyko długiego schnięcia a przez to stęchnięcia wykładziny. Warto w takim wypadku wyprać dywan na sucho.

3. Są sytuacje kiedy potrzebujemy aby dywan lub wykładzina natychmiast po wypraniu był gotowy do użytku i w tym przypadku sprawdzi się czyszczenie wykładziny na sucho. Sytuacją może być np. nagła wizytacja, przed którą musimy zabłysnąć lub nieoczekiwani goście. W obu przypadkach potrzebujemy dywanu czystego natychmiast i zdatnego do użytkowania, taką możliwość daje wyłącznie metoda prania dywanów na sucho.

4. Alergicy muszą niezwykle uważać na roztocza, a przeciągające się schnięcie dywanu może powodować lawinowy rozwój roztoczy. I znowu z pomocą przychodzi technika suchego prania dywanów. Dzięki temu, że dywan nie jest moczony nie stwarzamy roztoczom warunków do rozwoju.

UWAGA
Technika prania wykładzin na sucho nadaje się wyłącznie do powierzchni o średnim stopniu zabrudzenia nieposiadających głębokich plam. Wysokość runa w dywanie nie powinna przekraczać 10mm (1cm) nie można więc tą metodą wyprać dywanu typu Shaggy itp.